❤️Dziś jest Dzień Miłośników Książek❤️
Książki mają swoich miłośników na całym świecie, pomimo że od pewnego czasu to Internet stanowi główne źródło wiedzy. Wiedzy, która i tak zresztą pochodzi z papierowych dzieł.
Book Lovers Day, czyli Dzień Miłośników Książek obchodzony jest 9 sierpnia każdego roku. Trudno jednoznacznie wskazać, kto wpadł na ustanowienie tego wydarzenia w kalendarzu świąt nietypowych. Natomiast wiadomo, że dzień ten jest najlepszą okazją do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia książki dzięki której odbędziemy podróż do krainy wyobraźni.
Jak wiemy czytanie przynosi wiele korzyści pozytywnie wpływając na wyobraźnię czy słownictwo. Jest to także świetny sposób na relaks i oderwanie się od codzienności.
Mówi się, że osoby które czytają książki żyją więcej niż jeden raz. To prawda! Czytając poznajemy nieskończoną liczbę światów, przyjaciół i przeżywamy u ich boku wspaniałe przygody.
Tak więc Miłośnicy Książek, zapraszamy do biblioteki. Dziś czekamy na Was do godziny 17.00