W piątkowy wieczór 27 września odbyło się spotkanie autorskie z  Agnieszką Paciorkiewicz – Dubicką, promujące książkę „Izba Przejęć”. Organizatorami spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna  w Orońsku wraz ze Świetlicą w Orońsku.

Agnieszka Paciorkiewicz – Dubicka, na co dzień mieszka i pracuje w Radomiu, plastyczka z zacięciem humanistycznym, laureatka wyróżnień konkursach literackich oraz nagród w konkursach plastycznych. Propagatorka uważności na drugiego człowieka.

Uroczystość otworzyła Pani Małgorzata Bielecka – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Orońsku, która przywitała zaproszonych gości w osobach: Wójta gminy Orońsko – Pana Sylwestra Różyckiego, sekretarz Gminy – Panią Monikę Czubak, Pana Przewodniczącego Rady Gminy w Orońsku – Pana Jarosława Molendę oraz wszystkich  przybyłych na spotkanie z autorką.

Po części oficjalnej w klimat spotkania wprowadziła nas Pani Elżbieta Sasin – bibliotekarz GBP w Orońsku.

Spotkanie składało się z 3 części:

1. Poznajcie mnie – twórczość artystyczna i literacka, wolontariat i chęć pomagania.
  2. Moi ludzie – Ci, którzy byli i są bardzo ważni.
  3. Książka „Izba Przejęć” – przybliżenie tytułu książki.

„Izba Przejęć” – to znakomity debiut literacki, który skierowany jest do osób dorosłych. To zbiór opowiadań, powiązanych ze sobą nieoczywistą fabułą. To jedna z tych książek do których chcemy wracać. Budzi w czytelniku emocje oraz skłania do refleksji.

Na zakończenie spotkania, Wójt Gminy Orońsko – Pan Sylwester Różycki wraz z Panią Anną Muszyńską – opiekunem dzieci i młodzieży wręczyli kwiaty i podziękowania na ręce Pani Agnieszki Paciorkiewicz – Dubickiej. Podczas tego wieczoru można było również nabyć książkę z autografem. Autorka zgodnie z deklaracją przekazuje 5% z autorskich wpływów z jej sprzedaży dla Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.